Dentistry

СТОМАТОЛОГІЧНА КЛІНІКА

Гнатологія

Діагностика та лікування хвороби суглобів щелепи

Консультація гнатолога у Києві (Виноградар) у клініці Light Dental Clinic

гнатология

Гнатологічна диагностика

Для встановлення діагнозу лікар гнатолог вивчає історію хвороби та скарги пацієнта, з’ясовується ступінь рухливості скронево-нижньощелепного суглоба та тип прикусу.

При проведенні гнатологічної діагностики оцінюється верхня та нижня щелепа, визначається їх розміри та співвідношення, з’ясовується стан щелепних суглобів та жувальних м’язів.

Лікування суглоба

На підставі результатів проведених досліджень, діагностики та висновку лікаря-гнатолога визначається схема лікування скронево-нижньощелепного суглоба.

Для відновлення тонусу м’язів та стабілізації становища нижньої щелепи як терапія застосовуються новітні медичні методики, які сприяють корекції прикусу та правильному протезування зубів.

гнатология

Ціни на послуги гнатолога

Консультація та лікування у лікаря-гнатолога ціни

Так, всі указані в прайсі ціни актуальні на 2023-2024рр.

Ціни на стоматологічні послуги залежать від кваліфікації лікарів, ступеня ураження зуба, складності робіт і від матеріалів, які використовуються при лікуванні та їх кількості.

Так, в нашій клініці діють гнучкі системи знижок для постійних пацієнтів, а також регулярно проводяться акції на наші послуги, детальніше можна дізнатись на наших сторінках в соц. мережах Facebook та Instagram, або запитати у адміністратора.

Так, в Light Dental Clinic надаються гарантії на стоматологічні послуги надані нашою клінікою

Гнатологія
Консультація гнатолога500грн.
Реєстрація параметрів з використанням лицевої дуги1500грн.
Виготовлення депрограматору4300грн.
Виготовлення сплінта7500грн.
Діагностика гнатологічна2000грн.
Виготовлення розбірного сплінта8300грн.

Напевно, ще залишилися питання з гнатології?

Напишіть чи зателефонуйте нам і ми максимально детально постараємося на них відповісти!

Гнатологія що це?

Сфера діяльності гнатології та що лікує лікар гнатолог

Гнатологія – клінічний напрямок у медицині, який забезпечує комплексний підхід у лікуванні проблем, що виникають на стику стоматології та щелепно-лицьової області, а саме діагностику та лікування хвороб скронево-нижньощелепного суглоба, лицьових та жувальних м’язів, а також проблеми зубних рядів, пов’язані з неправильним. прикусом та комплексним протезуванням зубів.

Більшість неприємних симптомів, що відносяться до зубощелепної системи, пов’язують із розвитком захворювань зубів та ясен. Однак ця складна система також включає лицьові та жувальні м’язи, щелепні кістки, СНЩС, нервові закінчення.

Усі наведені структурні складові зубощелепної системи грають однаково важливі ролі у підтримці повноцінного функціонування зубощелепного апарату. Саме гнатолог докладно вивчає стан складових елементів, характер їхньої взаємодії, а також взаємозв’язок структурних складових з іншими органами та системами.

Особливо важливою є участь гнатолога в реставраційній стоматології. На жаль, у ході відновлення втрачених зубів не всі клініки приділяють належну увагу стану м’язів та суглобів зубощелепної системи. Саме тому деякі пацієнти після завершення реставраційних робіт скаржаться на дискомфорт при жуванні, розмові та посмішці. Примітна особливість лікаря-гнатолога – тісний взаємозв’язок із іншими медичними напрямками. Справа в тому, що наука гнатології утворилася на стику неврології, отоларингології та інших дисциплін. Гнатолог працює у тандемі з ортопедами, ортодонтами, імплантологами. Завдяки комплексному підходу рівень відновлення зубів швидко підвищується.

Що лікує лікар-гнатолог?

Після проведення діагностики та аналізу всіх існуючих проблем зі здоров’ям пацієнта лікар-гнатолог визначає зв’язки між різними функціями та пропонує оптимальне лікування виявлених захворювань:

 • зсув суглобового диска, дисфункція СНЩС;
 • генералізоване стирання або бруксизм.
 • патологічна оклюзія;

   

  Лікар гнатолог може визначити міжальвеолярну висоту (відстань між кістковими гребенями щелеп), відновлює коректне ведення щелепи знизу та відтворює правильне різцеве та іклове роз’єднання.

Коли необхідна допомога гнатолога?

Виділяють ряд типових симптомів, що вказують на необхідність звернення до лікаря-гнатологи. В тому числі:

 • швидка стомлюваність жувальних м’язів;
 • безконтрольне стиснення щелеп;
 • гіпертонус м’язів, що відчувається під час жування;
 • роз’єднаний або локалізований біль у жувальних м’язах;
 • дискомфортні відчуття при відкритті та закритті рота;
 • бруксизм – мимовільний скрегіт зубами.

  На прогресування дисфункції нижньощелепного нерва вкажуть такі явні симптоми, як клацання в суглобі (виникають при жуванні, відкриванні та закритті рота), блок суглоба, зміщення (рот відкривається зигзагоподібно або S-образно). На пізніх стадіях дисфункції СНЩС пацієнт скаржиться на виражений біль при пережовуванні твердих продуктів, неможливість повністю відкрити рот.

При проблемах із СНЩС пацієнти відзначають головний біль, мігрень, закладеність вух. При патології болять як жувальні м’язи, а й шия, потилична зона. При дисфункції суглоба може виникнути безсоння, хропіння, сухість у роті, запаморочення.

Записатися на консультацію

Зв'яжіться з нами зручним для вас способом або заповніть форму зворотнього зв'язку